corona virüs aşısı, ilk kez insan üzerinde denenecek
Corona virüsü aşısı ile ilgili son dakika haberi: Deneme süreci bugün başlıyor
Corona virüsü aşısı ile ilgili son dakika haberi geldi. ABD’nin en önemli ajanslarından Associated Press, ülkede ilk corona virüsü aşısının test edileceğini duyurdu. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına alırken, 150’yi aşkın ülkeye yayıldı. Vaka sayısının 170 bine dayandığı corona virüsü için henüz bir aşı bulunamamıştı. ABD’deki corona virüsü aşısının testlerinden çıkacak sonuç tüm dünya tarafından merakla bekleniyor. Aşı çalışmalarını Ulusal Sağlık Enstitüsü destekliyor. Çalışma bugün Seattle’daki Kaiser Permanente Washington Sağlık Araştırma Enstitüsü’nde yapılacak
Corona virüsü için tarihi bir gün yaşanacak. Ocak ayında Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde patlak veren corona virüsüne karşı ilk aşı denemesi bugün ABD’de yapılacak. Henüz bir terapi ve tedavi yöntemi bulunmayahn coronavirüs ile ilgili flaş bilgiyi ABD’nin en önemli yayın kuruluşlarından Associated Press servis etti. Seattle’daki Kaiser Permanente Washington Sağlık Araştırma Enstitüsü’nde yapılacak çalışmayı, Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün fonladığı duyuruldu.

45 YAŞINDA BİR KİŞYEDE UYGULANACAK

Dünyanın merakla beklediği aşı haberinin gelmesiyle gözler ABD’ye çevrildi. ABD’de aşının sağlıklı 45 yaşındaki bir kişi üzerinde test edileceği belirtildi. Corona virüsü taşıma riski bulunmayan kişi üzerinde yapılacak olan aşı testinde yan etkilerin inceleneceği belirtiliyor.

EN AZ 8 AYA İHTİYAÇ VAR

ABD’deki testler başarı ile tamamlansa dahi aşının üretilmesi ve piyasaya sürülebilmesi için uzun bir süreye ihtiyaç var. Uzmanlar her şey yolunda gitse dahi, bir aşının üretilmesinin 8 ayı bulacağını belirtiyor. Bu da en hızlı üretimde dahi 2021 yılının başını işaret ediyor.

CORONA VİRÜSÜNÜN MERKEZİ AVRUPA’YA KAYDI

Dünya Sağlık Örgütü, corona virüsü ile ilgili 24 saat mesai harcıyor. ‘Küresel Salgın’ olarak ilan edilen corona virüsünün merkezinin Çin olmaktan çıktığı ve Avrupa’ya kaydığı belirtiliyor.